Brafitterka radzi jak poprawnie dobrać biustonosz. Salon AISHAbra. Bieliźniane porady.
Biustonosze damskie są bardzo ważnym elementem garderoby każdej kobiety, który odpowiada za dobre samopoczucie i nastrój każdej z nas. Dobór odpowiedniego i wygodnego biustonosza to problem z którym często boryka się bardzo wiele pań. Dla wielu kobiet nie jest to łatwa sprawa, dlatego warto skorzystać z porad doświadczonej brafitterki, która wyjaśni, jak prawidłowo dobrać biustonosz. Z idealnie dopasowanym biustonoszem wiele czynności i codziennych zadań stanie się łatwiejsze. Zniknie także problem z wybraniem tego najwygodniejszego podczas porannego ubierania, gdyż wszystkie posiadane biustonosze będą, po zastosowaniu tych rad, wygodne i w pełni komfortowe. Inspiracją do napisania tego poradnika był tekst na stronie https://mybaze.com/pl/blog/jak-dobrac-odpowiedni-biustonosz/
Biustonosze damskie - oznaczenia
Na całym świecie rozpowszechnionych jest sporo różnych systemów oznaczeń rozmiarów biustonoszy. Najpopularniejsza rozmiarówka stosowana w Europie składa się liczby określającej rozmiar pod biustem oraz wielkości miseczki oznaczanej literą, czyli na przykład 70F. Rozmiary miseczek są ułożone rosnąco od rozmiaru AA przez A, B, C, D E, F, G, H, I, J, K, L, M, N do O. Tutaj konieczne jest kilka uwag, jak powinnyśmy dokonać ustalenia rozmiaru pod biustem, nie jest to bowiem dokładnie to samo, co zmierzona w tym miejscu wielkość w centymetrach.
Dobór biustonosza - mierzenie obwodu pod biustem
Po pierwsze należy wykonać zwykły pomiar obwodu pod biustem przy pomocy centymetra. Pomiaru dokonujemy bez ubrania, lekko dociskając miarkę. Aby otrzymać rozmiar pod biustem należy od otrzymanego wyniku odjąć trzy centymetry. Tak uzyskaną liczbę zaokrąglamy do najbliżej piątki lub dziesiątki, gdyż w takich właśnie rozmiarach (...60, 65, 70, 75...) są standardowo produkowane staniki. Zaokrąglenia dokonujemy zawsze w dół.
Dobór biustonosza – ustalanie rozmiaru miseczki
Jak ustalić drugi składnik rozmiarówki biustonoszy, czyli rozmiar miseczki? Dokonujemy drugiego pomiaru obwodu, tym razem będzie to obwód w biuście. Kolejnym krokiem jest odjęcie wyniku pomiaru pod biustem od tego z biustem. W ten sposób otrzymamy liczbę, która wskaże nam właściwy rozmiar miseczki.
Aby zamienić tę liczbę na kod literowy należy skorzystać z poniższej listy:
- AA – 7,5 do 9,9 cm;
- A – 10 do 12, 5 cm;
- B – 12,6 do 15 cm;
- C – 15,1 do 17,5 cm;
- D – 17,6 do 20 cm;
- E – 20,1 do 22,5 cm;
- F – 22,6 do 25 cm;
- G – 25,1 do 27,5 cm;
- H – 27,6 do 30 cm;
- I – 30,1 do 32,5 cm;
- J – 32,6 do 35 cm;
- K – 35,1 do 37,5 cm;
- L – 37,6 do 40 cm;
- M – 40,1 do 42,5 cm;
- N – 42,6 do 45 cm;
- O – 45,1 do 47,5 cm;
Dobór biustonosza – mamy już rozmiar – co dalej?
Tak uzyskany rozmiar biustonosza to właściwie dopiero początek jego doboru. Wiemy już za to od czego zacząć i w jakich rozmiarach poszukiwać tego właściwego modelu. Dokładny wybór będzie zależny jeszcze od kilku istotnych czynników. Po pierwsze od kształtu piersi – jeżeli są one bardziej kuliste może być potrzebny rozmiar miseczki minimalnie większy niż ten podany w tabeli, jeżeli są bardziej stożkowe to rozmiar może być nieznacznie mniejszy. Kolejną sprawą jest indywidualna wrażliwość czuciowa skóry. Często biust lepiej wygląda trochę mocniej ściśnięty, ale może to wywoływać nieprzyjemne otarcia i uczucie nacisku, więc tutaj trzeba to dopasować do własnych odczuć. Po dobraniu biustonosza noszonego na co dzień warto także ustalić rozmiary biustonosza sportowego czy takiego typu push-up, gdyż ze względu na swoją specyfikę mogą one być troszeczkę inne.
Biustonosze damskie mają wiele odmian i mogą one również wymagać nieznacznie innych rozmiarów, ciekawe modele znajdziesz na stronie https://mybaze.com/pl/biustonosze/. Pozostaje więc nam obserwacja własnego komfortu i odczuć przy noszeniu różnych staników, która doprowadzi nas do wybrania najlepszych z nich. Pomocna może być także wizyta u brafitterki, która dobierze na miejscu odpowiedni rozmiar i rodzaj stanika.
Źle dobrany stanik
Źle dobrany stanik z pewnością będzie bardzo utrudniał wszystkie codzienne czynności. Jeżeli biustonosz na plecach wędruje ku górze to znaczy, że rozmiar pod biustem jest za duży. Jeżeli masz jakiekolwiek problemy z wzięciem głębszego oddechu lub po zdjęciu biustonosza pozostają mocne ślady na skórze to rozmiar jest z pewnością za mały. Jeżeli materiał w górnej części miseczki nie przylega do skóry i ulega pofałdowaniu to oznacza to, że rozmiar miseczki jest za duży. Jeżeli Twoje piersi stykają się pośrodku, wystają z boków lub od spodu to rozmiar miseczki jest za mały. Pamiętajmy także o prawidłowym ustawieniu długości ramiączek. Jeżeli jednak stanik jest źle dobrany to nie próbujmy tego korygować rozluźniając czy naciągając ramiączka, taki stanik należy po prostu zamienić na lepiej dopasowany.
Partnerem wpisu jest serwis modowy mybaze.com
AISHAbra salon bielizny, ul.Pasaż Ursynowski 1 (wejście od Ciszewskiego)