Niechaj każda z pięknych kobiet pozna samą siebie, aby wiedzieć, w jakiej ma postawie prezentować swe powaby. Owidiusz

Amazonki - Bielizna

Amazonki

Mamy wiele Klientek, to cieszy. Panie szukają ciekawych wzorów, rozwiązań konstrukcyjnych, są coraz bardziej świadome, również swoich oczekiwań. Pewną grupę naszych Klientek stanowią Panie po mastektomii. Także oczekują uwagi, rozwiązań, dokładnie wiedzą - czego szukają. Z myślą o nich właśnie postanowiliśmy wprowadzić do naszej oferty produkty dla Amazonek. Dużo rozmawiamy z Klientkami. Okazuje się , że standardowe biustonosze dla Amazonek dostępne na ryku są po prostu brzydkie i z kobiecością mają niewiele wspólnego. Panie oczekują normalnej bielizny, ładnej, kolorowej, modnej i kobiecej. Takiej, w której będą się dobrze czuły i dobrze wyglądały.

Rak piersi jest chorobą - to fakt ale po operacji świat się nie kończy, tak mówią nasze Klientki. Kobiety są nadal kobietami i tak chcą się czuć i wyglądać. To w większości pogodne, pełne radości życia Panie, które codziennie uczą nas czegoś bardzo ważnego - jak wielka siła drzemie w każdej z nas, choć na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Drogie Amazonki, to przede wszystkim Wam poświęcamy ten dział, choć zachęcamy do jego lektury oczywiście wszystkie Panie. Bo przecież każdej z nas wydaje się, że nas ten problem nie dotyczy i nigdy dotyczył nie będzie.

Profilaktyka raka piersi

Nowotwór piersi nasi znajomi lekarze określają obecnie epidemią wśród kobiet. Coraz częściej chorują coraz młodsze Panie. Statystyki nie pocieszają, z obecnie żyjących na raka piersi zachoruje co czternasta kobieta. W Polsce państwowy system opieki zdrowotnej daje kobietom możliwość wykonania badania mammograficznego raz na dwa lata. Wiemy, że tylko znikoma część kobiet korzysta z takiej możliwości. Niestety nadal powszechne są sytuacje, kiedy kobieta trafia do lekarza dopiero wtedy, kiedy guz w jej piersi jest już bardzo zaawansowany. Do czterdziestego roku życia normą powinno być wykonywanie profilaktycznego badania UGS piersi raz w roku. Kiedy ja wykonuję takie badanie, a robię je zawsze odpłatnie, za każdym razem zaskakuje mnie pytanie w recepcji przychodni , czy posiadam skierowanie od lekarza. Nie, nie posiadam skierowania, bo wystarczającym, według mnie, wskazaniem do jego przeprowadzenia, jest profilaktyka raka piersi. A profilaktyka oznacza, że zapobiegam przed , a nie reaguję, kiedy już coś się ze mną dzieje. Wtedy często może być już za późno.

Amazonki - Bielizna

Zawsze zachęcamy i namawiamy nasze Klientki do badań profilaktycznych, na każdym kroku przekonujemy, jak ważne jest dbanie o siebie i o swoje zdrowie. Zawsze mówimy, że dbanie o siebie to wyraz miłości do najbliższej nam osoby, do siebie; to okazanie samej sobie szacunku!

Najprostsze, co możemy zrobić, to kontrolować stan swoich piersi poprzez samobadanie. W Internecie pełno jest instrukcji wykonania samobadania piersi. Jedne są lepsze, inne trochę mniej, ale my popieramy wszystkie, bo tak czy tak, sprzyjają profilaktyce . Zawsze przy okazji wizyty u ginekologa żądajcie zbadania i/lub pokazania, jak prawidłowo wykonać takie badanie samodzielnie. Macie do tego prawo!

My o samobadaniu piersi mówimy również w trakcie procesu dobierania bielizny.

Rodzaje zabiegów chirurgicznych

Poniżej odrobina teorii, również dla tych z Pań, które z tematem stykają się po raz pierwszy.

W momencie, kiedy choroba staje się faktem i konieczny jest zabieg operacyjny trzeba dokonać wyboru, co do rodzaju zabiegu. W praktyce, to chirurg operujący podejmuje taką decyzję w trakcie zabiegu. Jest to uzależnione od stopnia zmian w tkankach piersi.

  • Radykalna mastektomia - usunięte zostają wewnętrzne tkanki piersi łącznie z niektórymi mięśniami piersiowymi i węzłami chłonnymi.
  • Zmodyfikowana mastektomia radykalna - usunięte zostają wewnętrzne tkanki piersi razem z pachowymi węzłami chłonnymi. Mięśnie piersiowe pozostają nienaruszone.
  • Mastektomia prosta - usuwa się wewnętrze tkanki piersi bez ingerencji w węzły chłonne pachowe.
  • Operacje oszczędzające - usuwa się bezpośrednio zmianę wraz z zapasem zdrowych tkanek, pacjentka zachowuje część piersi , mięśnie oraz węzły chłonne.

W Polsce dotychczas operacje oszczędzające były stosowane rzadziej. Większość lekarzy stoi na stanowisku, że bezpieczniej dla pacjentki jest usunięcie całej piersi wraz z mięśniami i węzłami chłonnymi. Niestety często, dopiero w trakcie badań histopatologicznych usuniętych tkanek i węzłów chłonnych okazuje się, że nie były one zaatakowane zmianami nowotworowymi i nie było konieczności tak radykalnego zabiegu. Węzły chłonny zostały usunięte, co naraża pacjentkę na ogromne powikłanie, jakim jest obrzęk limfatyczny. Nie ma miarodajnych statystyk, co do tego powikłania. Ale wiemy, że połowa kobiet po usunięciu węzłów chłonnych jest narażona na wystąpienie obrzęku. To bardzo poważne powikłanie, które nie leczone prowadzi do ograniczenia ruchowego ręki po stronie operowanej.

Przed Paniami z tej grupy ryzyka i przed nami, chcącymi Panie edukować, wspierać w problemach i pomagać, ogromna praca do wykonania. Ważne jest wiele czynników, które wdrażane razem mogą zapobiec lub opóźnić wystąpienie obrzęku. Konieczna jest prawidłowa dieta i higiena, prawidłowy i indywidualny dobór protezy i odpowiedniej bielizny, prawidłowe ubranie, rehabilitacja i odpowiednie ćwiczenia ruchowe, niekiedy stosuje się leki farmakologiczne - tylko na wskazanie lekarza. To, co my możemy zrobić , to prawidłowo dobrać protezę i bieliznę, ocenić stopień obrzęku limfatycznego i zaproponować wstępne metody zapobiegania jego dalszemu rozszerzaniu.

Protezy piersi

Kobiety dotknięte rakiem piersi są coraz bardziej świadome i wymagające - to bardzo dobrze. Wiedza Klientek oraz wysokie wymagania stawiane produktowi, wymuszają na producentach zastosowanie najnowszych, lepszych rozwiązań technologicznych. Szeroki wybór kształtów i rozmiarów protez poprawia komfort i daje naturalny wygląd biustu. Dzięki właściwie dobranej protezie, pacjentka jest pewna siebie i czuje się ponownie kobieco.

Proponowane protezy wykonane są z miękkiego silikonu, który swym zachowaniem przypomina kobiecą pierś. Przy odpowiednio dobranej protezie i bieliźnie Panie mogą funkcjonować normalnie, tak jak przed zabiegiem, pracować, chodzić na basen. Proteza będzie przybierać kształt zdrowej piersi również w trakcie zmian pozycji ciała - jest to ważne w normalnym, codziennym funkcjonowaniu w pracy, w domu.

Amazonki - Bielizna

Bielizna dla Amazonek

Biustonosze Silima

Dla Pań po operacjach chirurgicznych biustu, posiadamy w ofercie bieliznę renomowanej marki Silima. Jest bardzo kobieca i ładna, a także bardzo wygodna w noszeniu.

Dodatkowe zalety biustonoszy Silima to :

  • szerokie ramiączka rozkładające obciążenie na ramionach, nie wbijające się w ramiona;
  • wysokie i miękkie wykończenie boków pod pachami, co zapobiega wysunięciu się protezy, bielizna nie ogranicza ruchów ręki i nie powoduje podrażnień i otarć wrażliwej skóry;
  • delikatny dekolt zapewnia dobre ułożenie i zapobiega rozchodzeniu się piersi;
  • głęboki przód daje pełną dyskrecję i podtrzymanie protezy;
  • miękko wykończona dolna część miseczki daje podobną stabilizację zarówno dla piersi, jak i dla protezy;
  • szeroki pasek pod biustem ogranicza ucisk na tułów a tym samym zmniejsza ryzyko obrzęku limfatycznego oraz zapobiega wysunięciu się protezy;

Ładne kolory, delikatne koronki i śliczne, drobne dodatki sprawiają, że czujemy się pewnie i kobieco. Każdy biustonosz posiada wszyte specjalne kieszonki, dla ułatwienia zamocowania protezy w odpowiednim miejscu.

Koszulki Cupid

Paniom noszącym protezy polecamy i dobieramy z dużym powodzeniem koszulki marki Cupid. Mają one miękką, profilowaną miseczkę. Specjalna konstrukcja koszulki wokół piersi sprawia, że przy jej odpowiednio dobranym rozmiarze proteza bardzo pewnie trzyma się na swoim miejscu. Nie wysuwa się i nie przesuwa na boki. Koszulki występują w dwóch wersjach kolorystycznych - cielistej i czarnej. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii, tkanina z której produkt jest wykonany oddycha i odprowadza wilgoć na zewnątrz. Połysk tkaniny daje bardzo ładny i elegancki efekt. Koszulka może być noszona pod ubraniem, ale również bardzo dobrze sprawdza się noszona luzem - jako top.

W zależności od możliwości i życzenia Klientki, możemy dopasować również większość modeli biustonoszy dostępnych w stałej ofercie salonu.

W naszej ofercie posiadamy także specjalistyczne rękawki i rękawiczki kompresyjne, zapobiegają one wystąpieniu i zmniejszają już istniejący obrzęk limfatyczny.

Protezy piersi dostępne już wkrótce - również refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

biustonosze Silima

Bielizna dla Amazonek Silima - biustonosz Bielizna dla Amazonek Silima - biustonosz

.

Bielizna dla Amazonek Silima - biustonosz Bielizna dla Amazonek Silima - biustonosz

.

Bielizna dla Amazonek Silima - biustonosz

.

Koszulka Cupid

Bielizna modelująca i korygująca Cupid Intimates koszulka korygująca cielista Bielizna modelująca i korygująca Cupid Intimates koszulka korygująca czarna

.

AISHAbra wyjątkowy salon bielizny, Warszawa, Ursynów, ul. Pasaż Ursynowski 1

.

Salon AISHAbra wyjątkowa damska bielizna - Warszawa, Ursynów,Zapraszamy do salonu na warszawskim Ursynowie przy ulicy Pasaż Ursynowski 1 lokal U18 (wejście od Ciszewskiego)
tel.+48 22 408-73-98
email: aishabra@aishabra.pl
od poniedziałku do piątku
od godziny 11.00 do 19.00
oraz w soboty
od godziny 10.00 do 15.00.

Salon AISHAbra wyjątkowy salon bielizny - Warszawa, Ursynów, Sklep